Зникла декларація.

1)Укладені декларації в системі просто так зникати не можуть.

Вони лише переходять з одного стану в інший. Діючі декларації відображаються у вкладці "Укладені" або "На перевірці НСЗУ".
Не підписані декларації відображаються у вкладках “Непідтверджені”, “До підпису”. Декларації у цих вкладках очікують підпису протягом 7 діб. Біля декларацій у цих вкладках відображається час котрий відведено на підпис.

Якщо декларацію не підписали протягом 7  діб вона видаляється із системи автоматично і більше недоступна до перегляду. В такому випадку потрібно створити декларацію знову. 

У вкладці “Розірвані” потрапляють декларації у наступних випадках:

- пацієнт уклав декларацію з іншим лікарем;

- пацієнт досяг 18 річного віку;

- декларація анульована НСЗУ( з різних причин, одна з таких - смерть пацієнта).

 

2) Пацієнт виявив бажання розірвати декларацію.

Пацієнту не треба розривати декларацію. Якщо пацієнт обрав нового лікаря, він укладає декларацію з ним, і стара декларація автоматично розривається.

Згідно наказу МОЗ №503 Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу пацієнт може розірвати декларацію без укладання наступної.
Для цього пацієнт пише заяву на ім'я керівника закладу (головного лікаря) в якій просить розірвати декларацію, вказує своє П.І.Б., дату народження., ІПН, номер декларації, телефон.
Головний лікар пише відповідного листа у НСЗУ і ДП "Електроне здоров'я" і до нього додає копію заяви пацієнта. Приклад заяви та пояснення щодо її заповнення знаходяться за маршрутом офіційний сайт НСЗУ - Громадянам - Online форма Процедура припинення декларації (або натисніть на назву синього кольору та одразу перейдіть за посиланням). 

Треба розраховувати що цей шлях дуже довгий, тому краще пацієнта переконати переукласти угоду з іншим лікарем.

 

3) Якщо декларація відсутня у вкладці "На перевірці НСЗУ", перевірте вкладку "Укладені".

Після перевірки НСЗУ правильно заповнені декларації потрапляють саме туди. Дата укладання декларації при цьому не зміниться. Якщо немає, перегляньте вкладку “Розірвані”.
У випадку, якщо все одно не можете знайти декларацію - скористайтеся функцією пошуку у особистому Кабінеті.
Якщо не можете знайти не підписану декларацію перевірте вкладки "На перевірці НСЗУ", "Укладені" - можливо її вже підписали.

 

 

4) Перша декларація у вкладці “Розірвані” , а друга з виправленнями в “Укладені”.

  • Така cитуація може виникнути, якщо після підписання декларації її редагують. Перша декларація потрапляє в розділ "Розірвані", а друга декларація з виправленими даними ー в "Укладені".

  • Номери таких декларацій-дублів є різними, а отже в Системі вони зберігаються, як два різних документи. Тому активна декларація на пацієнта залишиться активною.

  • Також в розділ "Розірвані" потрапляють декларації пацієнтів, які досягли 18-річного віку, пацієнтів, які заключили декларацію з іншим лікарем або декларації, анульовані НСЗУ.

 

Видалення дублів декларацій не є компетенцією МІС Helsi. Створення процедури і правил дедуплікації відноситься до компетенції НСЗУ.  Саме НСЗУ періодично здійснює дедублікацію декларацій. 

 

5) У разі звільнення з медзакладу чи переходу на ФОП, усі декларації з попереднього місця роботи будуть розірвані, і вам потрібно буде їх переукладати. Якщо на старому та новому робочому місці – МІС Helsi, процедура переукладення декларацій для Вас буде спрощеною.

6) Смерть пацієнта.

Такі декларації будуть розриватися НСЗУ, на підставі даних, переданих їм з демографічного реєстру.

Додатково лікарю в системі нічого не треба робити.

За бажанням рекомендуємо окремо фіксувати перелік таких пацієнтів, щоб в подальшому при потребі використати цю інформацію для звірки з НСЗУ.

Стосовно питань, які виникають внаслідок цього процесу, рекомендуємо звертатись на гарячу лінію НСЗУ за номером 16-77.