Взаємодія Лікар - Пацієнт
1)Лікар відмовляється підписувати декларацію з пацієнтом.
Відмовити у підписанні декларації можуть лише з двох причин:
заклад ще не підключений до електронної системи охорони здоров’я (щодня нові заклади підключаються до системи, запитайте в реєстратурі, коли обраний Вами заклад планує це зробити та підпишіть декларацію тоді);
всі лікарі медичного закладу набрали максимальну кількість пацієнтів (кампанія розпочалася з 2-го квітня, тож малоймовірно за цей час набрати всіх можливих пацієнтів. Проте якщо таке сталося - знайдіть іншого лікаря або зверніться до обласного управління охорони здоров’я, щоби вам порадили фахівця).
Детально ознайомитись з порядком вибору лікаря ПМД можна за посиланням Наказ №503 Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу.
2)Пацієнт не хоче підписувати декларацію- чи порушується ст. 49 Конституції України про надання допомоги.
За статтею 49 Конституції України передбачається надання безкоштовної медичної допомоги у державних та комунальних закладах охорони здоров’я, а ЗУ «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» передбачає механізм, орієнтований на підписання декларацій. Ургентним пацієнтам безкоштовна медична допомога передбачається і без декларацій.
3)Виклик лікаря додому
Сімейний лікар на власний розсуд приймає рішення про надання окремих послуг за місцем проживання, або перебування пацієнта, або телефоном чи по Інтернету. Вік пацієнта, віддаленість його місця перебування від місця прийому сімейного лікаря чи відсутність у пацієнта коштів на проїзд не можуть бути єдиними підставами для виклику та виїзду лікаря.
При підписанні декларації із пацієнтом, лікар зобов’язан проінформувати пацієнта, що він самостійно вирішуватиме, чи буде приїжджати на виклик додому.