Уся інформація, необхідна для заповнення декларації вноситься відповідальною особою медичного закладу та зберігається в електронній системі охони здоров'я України ДП "Електронне здоров'я" ЕСОЗ.
Після чого роздруковується два примірники, які підписуються пацієнтом. Один примірник він забирає з собою, інший - залишається в медзакладі.
Згідно статті 7 закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу.
Також зверніть увагу, що Пацієнт має право подавати декларацію двома шляхами:
1) самостійно через Електронну систему охорони здоров'я з накладанням особистого електронного цифрового підпису;
2) через заклад охорони здоров'я.
Якщо пацієнт подає декларацію через заклад охорони здоров'я, то працівник такого закладу зобов'язаний роздрукувати пацієнту паперовий примірник декларації - щоб пацієнт підтвердив, що його дані правильно внесені в систему.
Якщо пацієнт подав декларацію самостійно через електронну систему охорони здоров'я, то заклад не має права вимагати у нього подавати декларацію в паперовій формі. З того моменту, як пацієнт подав декларацію в заклад охорони здоров'я, він має право отримувати первинну медичну допомогу.
Електронний документ, в якому є всі обов'язкові реквізити, в тому числі електронний підпис, не може вважатися юридично невірним тільки через те, що він електронний (тобто декларація в електронному вигляді прирівнюється до паперової).
ВАЖЛИВО: можливість подання декларації пацієнтом самостійно ще не розроблена зі сторони Центральної бази даних Електронної системи охорони здоров'я.