Якщо при реорганізації медзакладу у вас змінився код ЄДРПОУ, є можливість перенести декларації пацієнтів до новоствореного медзакладу.
Для успішного перенесення декларацій Вам необхідно:
1) Надіслати до НСЗУ заяву встановленого зразку з додатками. Наразі у ЦБД підтримується функціонал реорганізації для 2х випадків:
Приєднання - один заклад припиняє діяльність тому, що вливається у інший.
Заклад змінює ЄДРПОУ
У обох випадках:
Заклад припиняє свою діяльність
У закладу є один правонаступник
Як відбувається процес реорганізації:
Необхідно зареєструвати в ЕСОЗ новий заклад-правонаступник. Якщо відбувається приєднання і заклад вже зареєстровано - цей крок пропускається.
Необхідно зареєструвати в закладі-правонаступнику співробітників, які переходять працювати туди. При створенні співробітників у закладі-правонаступнику небхідно вказувати данні вточності як у попередньому закладі. Має бути та сама персона лікаря (ФІО+ІПН+ДН) та точно така сама спеціальність.
Після цього подається заявка до НСЗУ на реорганізацію (Офіційний сайт НСЗУ - Про укладання договорів - Медичним закладам - Листи -роз'яснення
...
2) Проінформувати нас про надсилання такої заяви до НСЗУ, аби зі свого боку ми могли проконтролювати, чи декларації перенесені правильно. Зробити це можна, надіславши запит у наш Сервіс підтримки. (https://helsi.me/contacts)
3) Зареєструвати новостворений медзаклад та лікарів, декларації яких необхідно перенести, у медичній інформаційній системі.
...
)
НСЗУ перевіряє чи справді заклад є правонаступником та проводить процес реорганізації у системі.
Що відбувається у системі:
Для кожного співробітника у закладі, що реорганізовується (закривається) відбувається пошук - чи є саме цей лікар із саме такою спеціальністю у закладі, що є правонаступником?
1) Якщо такий співробітник зареєстрований і у закладі-правонаступнику - такий лікар не звільняється у закладі, що реорганізується. Його декларації не розриваються.
Декларації не змінюються, не переносяться у новий заклад. Їх не можливо переглянути у закладі, що є правонаступником. І лікарю вони не відобразяться при логіні у заклад є правонаступником.
За такі декларації НСЗУ продовжить виплачувати гроші закладу-правонаступнику.
2) Якщо співробітника не знайдено у закладі-правонаступнику - лікар звільняється. Усі його декларації розриваються.
2. Заклад, що реорганізується змінює статус на “Реорганізовано“.
Можливості які надає ЦБД - у нас ще не реалізовано! Наразі в роботі.
Керівник може авторизуватися в реорганізованому закладі, передивитися співробітників. Передивитися декларації.
Будь які зміни неможливі. Звільнити співробітника у закладі, що пройшов реєстрацію неможливо. Лікар може авторизуватися в реорганізованому закладі, передивитися декларації. Будь яке створення/оновлення неможливе. Ні відізвати рецепт, ні внести медінформацію - лише дивитися. ОБМЕЖЕННЯ! Заклад, що проходить реорганізацію нормально переглядати свої данні лише в межах того МІС через який проходила остання (пере)реєстрація до проходження реорганізації. Реалізація на нашій стороні (в роботі):
Керівник та лікар зможуть переглядати співробітників та декларації. Із можливістю роздрукувати декларацію для подальшого перезаключення у межах нового закладу.
Відмітка про статус реорганізації має заїхати автоматично, але перевірити це поки немає можливості.Декларації, що залишися активними у реорганізованому закладі необхідно поступово перезаключити у закладі правонаступнику. Планово, поступово, в межах роботи лікаря. Тут можна реалізувати різноманітні зручності для закладів - відображення декларації із реорганізованого закладу. Але необхідно розуміти пріоритетність, так як це тимчасове рішення для доплат від НСЗУ. Декларації все одно треба перезаключати.
З повагою,
Команда Helsi