Національна служба здоров’я України (далі НСЗУ) виконуватиме роль єдиного національного замовника медичних послуг.
НСЗУ створюється для реалізації зміни принципу фінансування системи охорони здоров’я та буде підзвітна напряму Кабінету Міністрів.
Головною відмінністю від МОЗ буде те, що НСЗУ замовляє медичні послуги у лікарень. Пацієнт самостійно обирає медичний заклад, а НСЗУ лише оплачує лікування та контролює вартість і якість послуги.
Гроші з державного бюджету, виділені на медичну галузь з податків, будуть зберігатись на казначейських рахунках, а НСЗУ стане оператором, який керуватиме медичні закупівлі, укладатиме договори про співпрацю з медичними установами на надання послуг.
НСЗУ буде підконтрольна Рахунковій палаті України, Державній аудиторській службі, Національному агентству з питань запобігання корупції та Національному антикорупційному бюро.
...
hidden | true |
---|
...
Ключові ролі в реформуванні медичної сфери в Україні належать :
МОЗ - Міністерство охорони здоров'я України. Формує політику у галузі охорони здоров’я, відповідає за реалізацію реформ.
НСЗУ - центральниq органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення. Діяльність НСЗУ спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров'я. НСЗУ аналізує та використовує дані для прогнозування потреб населення в медичних послугах, розробки програми медичних гарантій, здійснення оплати закладам за медичні послуги
ДП "Електронне здоров'я" - адмініструє Центральну базу даних eHealth та контролює розробку електронної системи охорони здоров’я в Україні.
Приватний бізнес - медичні інформаційні системи (МІС) - системи, які дають змогу автоматизувати роботу медзакладів з ЦБД. Helsi - це МІС.
Медичні заклади України
Громадяни України / пацієнти.
ФОП у реформі МОЗ:
Приватні клініки можуть брати участь в реформі і зобов’язані надавати допомогу безкоштовно, якщо отримують від держави гарантовані кошти, тобто мають надавати увесь гарантований пакет медичних послуг, на який підписали контракт з НСЗУ.
Якщо лікар вирішив стати ФОП, він, насамперед, має оформити себе як юридичну особу. Надалі лікар має знайти приміщення, придатне для прийому пацієнтів, знайти медсестру, адміністратора, реєстратора, знайти пацієнтів, які з ним підпишуть угоду, забезпечити для них належні умови, тобто наявність лабораторії для того, щоб робити аналізи.Також лікар має визначитись, куди він направлятиме пацієнтів у випадку, якщо їм потрібна вторинна медична допомога. Або лікар може об’єднатись з кількома лікарями і створити об’єднання ФОП. Більше подробиць за номерами контакт-центрів МОЗ 0 800 505 201 та НСЗУ 16-77.
Персональні дані пацієнтів зберігаються:
в електронному вигляді у Центральному Компоненті – це один всеукраїнський великий реєстр всіх даних пацієнтів;
в паперовому вигляді у медичному закладі, де пацієнт підписав декларацію з лікарем.
Детально ознайомитись з діяльністю кожної з цих установ рекомендуємо на їх офіційних сайтах . Або тисніть на назву блакитного кольору та одразу переходьте за посиланням.